Jak otevřít vlastní firmu v České republice – krok za krokem

Posted on 28/09/2015 2:05pm

Založení svou podnikatelskou činnost je dobrý způsob na počátek autentické kariéry. Díky tomu je možné získat nezávislost na politiku firmy, moc nových kompetencí a vysokou výdělku. V každým státě ačkoliv formální podmínky jsou jiné – proto nekaždý je vědom, jak založit svou podnikatelskou činnost v České republice. Nyní odstartovat podníkaní není ohromný problém, avšak aby udělat to úspěšně, nejlepším způsobem před založením podníku je dobře poznat formální záležitosti a několik dobrých rad.


průmysl
Author: Henrik Mayor
Source: http://www.flickr.com
Na začátku by se budoucí podnikatel měl podívat pozorně na lokální trh (také módu, pokud odvětví jsou nabýtky anebo klenotvictví), definovat skupinu zákazníku (třeba jejich výdělky, věk, pohlaví a vzdělaní), počet konkurenčních firem a podle toho posoudit svůj nápad. Možná to, co předtím se projevovalo jako skvělá nika na trhu se bude lépe prodávat v ostatní oblastí nebo pro mladší věkovou skupinu. Po takovým vyšetření další krok je kalkulace nákladů – úplně musíte si pamatovat na množství zaměstanců, ceny zařízení a prostoru pro kancelář buď služby. Potom případné rozhodnutí o půjčce nebo jeji výšce je velice snadnější. Jestli takový obchodní plán je připravený, samo odstartování podníku v Česku trvá kolem dvaceti dni.


Když takový podnikatelský plan je připravený, nový podnikatel musí si zajistit několik důležitých podkladů. Jsou to: získání výpisu z trestního rejstříku (trvá to kolem 24 hodin), zápis od notáře, potvrzení o složení firemního kapitálu, ohlášení živnosti, zaregistrovaní k daním a ještě pojištění. Aby získat zápis od notáře, potřebujete ještě 24 hodin a stojí to nejčastěji kolem dvaceti čtyři tisíc korun. Na štěstí
průmysl
Author: Rajeev
Source: http://www.flickr.com
ze všech formálních požadavek je to nejdražší; ostatní platné činnosti – tř. získání výpisu z rejstříku trestů, ohlášení živnosti a prvnozápis – jsou již levnější. Ohlášení živnosti trvá kolem pěti dnů, a podání návrhu na prvozápis a vyřízení – 7.

Poté by nový podnikatel měl udělat kromě toho 3 registrace – k daním, k sociálnímu i zdravotnímu pojištění; každá z těch požadavek může trvát jeden den. Ačkoliv to všechno zní komplikovaně, stojí to za to vědet, že v ČR fungují soukromé a levné firmy odborníků práv, kterých hlavním úkolem je pomoc pro nové obchodníky a realizace těch všech podmínek – v některých případech nejefektivnějším napadem na získaní nutného času je důvěřit pravdivým odborníkům.

Tags: design, plan, pomoc, rad